Obserwatorzy

sobota, 29 grudnia 2012

ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU -to nie boli, a może uratować komus zycie :)

Hej.

Bez zbędnych wstępów jak to święta szybko minęły, o ile kilogramów zwiększył sie nasz cieżar i jakie to niespodzianki przyniósł nam Gwiazdor zapraszam Was na post poświęcony bardzo ważnej kwestii.

Jednym z postanowień jakie sobie załozyłam w 2013 roku było i jest zostać potencjalnym dawcą szpiku. Myślałam juz o tym od dawna ale jakos ostateczna decyzja nie została podjęta.
Przed świętami przyszedł czas przemyśleń i zastanowienia sie troche nad wszystkim w koło. 18 grudnia zarejestrowałam sie w bazie DKMS  jako potencjalny dawca szpiku.DKMS to fundacja założona 3 lata temu, poszukująca i zrzeszajaca dawców dla osób chorych na białeczkę. DKMS stała się w największą w Polsce bazę dawców komórek macierzystych, która liczy 275,444 tys potencjalnych dawców, jednak to wciąż za mało. Na tle innych Panstw wypadamy słabo.


Wielu ludzi rezygnuje z bycia dawcą bo krążą wkoło stereotypy że ostetecznie sam zabieg pobierania szpiku jest bolesny, ze mągą wystapic komplikacje że szpik pobierany jest z kręgosłupa co moze powodowac kalectwo. To wszystko BZDURA.

Nie bede dokładnie opisywała Wam na czym to polega tylko odeśle Was do strony FUNDACJI DKMS,

ZAPRASZAM - MOZE WLAŚNIE TY JESTEŚ CZYIMŚ GENETYCZNYM  BLIŹNIAKIEM


gdzie jest wszystko pieknie przyjrzyście opisane, pokazane, wytłumaczone. W razie pytan mozna sie rowniez skontaktowac z Fundacja telefonicznie.

Pierwszym krokiem od jakiego nalezy zaczac jesli jestemy juz zdecydowani zostać POTENCJALNYM dawca jest rejestracja w bazie na ich stronie. Po tygodniu lub dwoch przyjdzie do was do domu koperta z formularzem jaki nalezy wypełnic oraz 2 patyczki, ktore służą do pobrania materiału z waszej buzi (wszysko pobieracie sami, jest to banalnie proste, wystraczy opierac sie na instrukcji)

To że zarejestrujecie sie w bazie i wyslecie swoje próbki śliny, nie oznacza że od razu zostaniecie PRAWDZIWYM dawcą szpiku dla innej chorej, potrzebujacej osoby. Znalezienie swojego GENETYCZNEO BLIŹNIAKA może potrwac długie miesiące, lata albo nie zdaży sie wcale. Jesli jednak nie sprobujecie to nie bedziecie tego wiedziec. Moze gdzies tam w swiecie czeka na Was osoba chora, potrzebujaca Waszego szpiku.


UWAGA!!!!!!!!!

Rejestracja jako potencjalny dawca jest bardzo ważną decyzją. Kiedy okaże sie że właśnie Ty jesteś genetycznym bliźniakiem, dasz szance na nowe życie. Jeśli wówczas zrezygnujesz, odbierzesz choremu nadzieje. 


Białaczka jest chorobą zbierającą żniwo na całym świecie, dlatego walka z tą chorobą nie zna granic. Przyłączcie się i wesprzyjcie innych w naszej wspólnej misji znajdowania dla każdego szukającego pacjenta stosownego dawcy.

3 komentarze:

  1. tez nad tym mysle od jakiegos czasu i planuje sie zarejestrowac.Gratuluje;)!

    OdpowiedzUsuń
  2. Szczytny cel, oby więcej takich ludzi jak Ty

    OdpowiedzUsuń

Jak juz tutaj zajrzałaś pozostaw po sobie znak w postaci komentarza lub dodania mnie do obserwowanych:)))))

Dziękuje:*****